MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çağatay Uluçay İlkokulu 4-İ sınıfı öğrencileri ve Sınıf Öğretmenleri, Prof. Dr. Feryal ÖZEL'in Konuk Olduğu Yılın Bilim Konferansına Davet Edildiler

Çağatay Uluçay İlkokulu 4-İ sınıfı öğrencileri ve Sınıf Öğretmenleri, Prof. Dr. Feryal ÖZEL'in Konuk Olduğu Yılın Bilim Konferansına Davet Edildiler

Manisa Çağatay Uluçay İlkokulu 4-İ sınıfı öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri Nilüfer BAYRAKTAR ÖZDEMİR ile Değerler Eğitimi  kapsamında hazırladıkları "Değerli İnsanlar, Değerli Mektuplar" projesi  ile, Bilim Akademisi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Feryal ÖZEL'in de konuk olduğu ve Bilim Akademisi tarafından düzenlenen Yılın Konferansı 2019 etkinliğine davet edildiler.

Çocuklarımızın, kendilerine örnek alacakları insanları ve onlara ait değerleri öğrenerek; milli ve manevi değerlerine bağlı, yaptıkları çalışmalar ile gelecekte dünyada örnek insan olabilmeleri amacıyla hazırlanan projeyi temsilen, değerli Bilim İnsanı Prof. Dr. Feryal ÖZEL tarafından özel olarak İstanbul'a davet edilen Taha Arben VURGUN, arkadaşlarının yazdığı mektupları, çizdikleri resimleri ve Feryal ÖZEL için çizdiği 'Dahi Kahraman' karikatürünü kendisine hediye etti.

Prof. Dr. ÖZEL, bu projede yer alan öğretmen ve öğrencilere çok teşekkür ederek; "Sizler için ilham kaynağı olmak benim için çok büyük bir sevinç. Çok mutlu oldum. Öğretmenleriniz Sözer VURGUN ve Nilüfer BAYRAKTAR ÖZDEMİR'e çok teşekkür ediyorum. Umarım daha güzel başarılara ulaşırlar ve genç insanlara hedef seçmenin ve o hedefe yönelik çalışmanın değerini anlatmaya devam ederler" dedi.

Prof. Dr. Feryal Özel kimdir?

Arizona Üniversitesi'nde astronomi ve fizik profesörü olarak görev yapan Feryal ÖZEL, NASA Astrofizik komitesi Başkanlığı, NASA Lynx Uzay Teleskobu Bilim ve Teknoloji danışmanlık ekibinin başkanlığı ve Olay Ufku Teleskobu Bilim Konseyi ve Modelleme ve Analiz Çalışma Grubu'nun başkanlığını yapmaktadır. 2015 yılında Amerikan Fizik Derneği onur üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca Amerikan Fizik Derneği Maria Goeppert Mayer ödülü, Harvard Radcliffe Enstitüsü ödülü, California Berkeley Üniversitesi Miller Enstitüsü onursal profesörlüğü, Guggenheim Fellow ödülü, ODTÜ Üstün Hizmet Ödülü, Amerikan Ulusal Bilim Kurulu Elmas Başarı Ödülü ve Olay Ufku teleskobu ekibi ile birlikte aldığı Breakthrough Ödülü bulunmaktadır. ünlü fizikçi Albert Einstein, matematikçi John Nash gibi aralarında 20 Dahinin yer aldığı "Büyük Fikirler" listesine adını yazdırmıştır.

Hazırladıkları bu eşsiz proje için öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
09-12-201909-12-201909-12-201909-12-2019

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.