MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenleri ile Proje okullarında görevli yönetici/öğretmenlerin yer değişikliği işlemleri hk.

BİRİM         : İnsan Kaynakları Şubesi ( Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Birimi)         

KONU        : İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenleri ile Proje okullarında görevli yönetici/öğretmenlerin yer değişikliği işlemleri hakkında açıklama.   

                   2018-2019 eğitim öğretim yılına esas norm kadro güncelleme işlemlerinin 06/11/2018 tarihinde tamamlanmasından sonra, eğitim kurumlarınca yapılan veri girişlerindeki hataların düzeltilmesi amacıyla tüm illerden Bakanlığımızca geri bildirim istenilmiştir. Bu kapsamda İlimiz genelinde çalışmalar tamamlanmış ve düzeltilmesi istenilen bilgiler Bakanlığımıza iletilmiştir. Düzeltilmesi talep edilen veri giriş bilgileri, eğitim kurumlarımızdaki norm kadro sayılarını ve dolayısıyla  kurum bazında öğretmen ihtiyaç ve fazlalık durumunu etkilediğinden, “İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değişikliği işlemleri” ile “Proje Okullarında görevli yönetici ve öğretmenlerin Yönetmeliğin 15/2. maddesine göre yapılacak olan yer değişikliği işlemleri” ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bakanlığımızca yapılacak olan çalışmaların tamamlanmasından sonra ayrıca bir bilgilendirme ve açıklama  yapılacaktır. Konuyla ilgili gelişmeler Müdürlüğümüz web sitesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizden takip edilebilecektir.

               DAĞITIM   : Tüm İlçeler, Tüm Okul/Kurum Müdürlükleri, Tüm Öğretmenler

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.