MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Dikici'nin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Dikici'nin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı.

Saygıdeğer Veliler, Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

            9 Eylül günü başladığımız eğitim ? öğretim yılının birinci dönemini başarı ile tamamlamış ikinci döneme başladığımız günlerde, dünya ve ülkemizi saran Korona-19 sebebiyle Manisa Olarak, 253.177 öğrenci ve 18.445 öğretmen uzaktan eğitim ile bir dönemi kapattık.

            Sevgili öğrenciler,

Bu süreçte Bakanlığımızın dünyaya örnek teşkil edecek çalışmalarına hep birlikte şahit olduk. Öğretmenlerimiz mesafe uzakta olsa başta EBA, EBA-TRT olmak üzere çeşitli araçlarla siz öğrencilerimize ulaşmaya çalıştılar. Siz öğrencilerimizin de çalışmalarını yakinen takip ettik. Bizlere ulaşan çalışmalarınızı sosyal medyada paylaştık. Bu sürece yaptığınız katkılar için teşekkür ederiz. Şimdi artık dönemin sonuna geldik, hak ettiğiniz karneleri, takdir ve teşekkürleri elektronik ortamdan alabilirsiniz.

Bu günden itibaren, girmiş olduğumuz yaz tatilinde yeni normal hayatın kurallarına uyarak dinlenip eğleneceğiz. Ancak, kitap okumaya spor yapmaya mutlaka zaman ayırmalıyız.

            Sevgili gençler,

Ortaokul 8.sınıfta olup yarın (19.06.2020) LGS sınavına, 27-28.06.2020 günleri de YKS'ye girecek olan arkadaşlarınız Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu deneme sınavlarına girdiler. Tecrübe kazandılar. Şimdi sıra bu tecrübe ile sınava girmek olacak. Sınav esnasında Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda okullarımız gerekli hazırlıkları yaptılar. Sizlerin de yapılan uyarılara uyarak sınava gelmenizi bekliyoruz. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

Kıymetli meslektaşlarım,

Sizler de içinde bulunduğumuz şartlarda en iyisini yaptınız. Bu konuda sizlere öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. Seminer dönemi sonrası girecek olduğumuz yaz tatilinin aileniz ile birlikte sağlık ve huzur içinde geçmesini dilerim.

Saygıdeğer veliler,

             Bu karneler neticede hepimizin ortak karnesidir.

            Unutmayalım ki bu karnelerde okulun, velinin ve öğrencinin payına düşen sorumluluklar vardır, geride bıraktığımız yılın değerlendirmesini herkesin en iyi şekilde yapacağından eminim. 

             Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman çocuğunun yanında olan, ona sevgisiyle, ilgisiyle destek olan değerli velilerimize ayrıca kıymetli meslektaşlarıma, göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum

                                                                                                                                                                                                              Mustafa DİKİCİ

                                                                                                                                                                                                                 Milli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.