MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Celal Bayar Üniversitesi Arasında işbirliği Protokolü

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Celal Bayar Üniversitesi Arasında işbirliği Protokolü

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında, hem öğrencilerimizin, hem de öğretmenlerimizin gelişimine katkı sağlayacak önemli bir işbirliği protokolü imzalandı.
27-11-2019
Bu protokol ile, öğretmenlerimizin gelişimlerine katkı sağlamanın  yanısıra; Türkiye'nin; bilim, teknoloji, kültür, sanat ve spor alanlarında gelişmesine katkıda bulunulması,  milletimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği şartlara uygun daha iyi bir eğitim almalarının ve insan beynine yazılım yüklenmesinin planlandığı bir dünyada bilimsel gelişmelerden azami istifade etmeleri ve ayrıca her çocuğun sanata daha duyarlı hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Yapılacak ortak çalışmalar neticesinde, soru değil sorun çözen nesiller yetiştirilmesi gayesiyle; akademik camianın bilgi birikim ve tecrübesinin öğrencilerimize aktarılması, her türlü tasarım ve becerinin yapılabildiği otomasyonun sağlanması ve yapay zekâ stratejilerinin belirlenmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere akreditasyon ve mükemmeliyet merkezlerini kuracak nesillerin eğitimine yönelik yeni işbirliği alanları oluşturulması hedeflenmektedir.
Önümüzdeki süreçte, değişen dünya şartlarına uygun olarak, eğitim alanında daha fazla işbirliği ve daha fazla ortak çalışma yapılması planlanmaktadır.


İşbirlikleri ve katkılarından dolayı, MCBÜ Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet ATAÇ beye teşekkürlerimizi sunarız.

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.