MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi’nin paydaş olduğu “OKU-YORUM Faaliyeti” nin Ödül Töreni düzenlendi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi’nin paydaş olduğu “OKU-YORUM Faaliyeti” nin  Ödül Töreni düzenlendi.


2017–2018 eğitim-öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin koordinatörlüğünde hazırlanan ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi’ninpaydaş olduğu“OKU-YORUM Faaliyeti” müdürlüğümüze bağlı tüm ortaokullarda uygulanmıştır.

 

Okuma alışkanlığı, bireylerin sahip oldukları entellektüel birikimlerini geliştirdikleri, hayallerinin sınırlarını zorladıkları ve yeni öğrenme alanları oluşturarak bilgileri kalıcı hale getirdikleri bir aktivitedir. Öğrencilerimizin okuma eylemini bir gereksinim olarak algılayıp, yaşam boyu, sürekli ve düzenli biçimde bu eylemi gerçekleştirmesi gerekir.

 

Günümüz gençlerinin televizyon ekranlarına sabitlenmiş, video oyunları bağımlısı olduklarını gerekli olmadıkça okumaktan kaçtıklarını ve okumayı sevmedikleri bir gerçektir. Oysa kalıcı öğrenmenin en etkili yollarının başında kitap okumak gelmektedir.

 

Oku-Yorum faaliyeti ile 100 temel eser öğrencilerimize okutulmuş; öğrencilerimizin milli, manevi ve kültürel değerlerini okuyup yorumlayarak özgün bir bakış açısı geliştirmeleri hedeflenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri önderliğinde başlatılan okuma kültürü oluşturmaya yönelik faaliyetler ışığında hazırladığımız bu çalışma, ülkemizin güncel ve önemli bir yarasına değinmektedir.

 

 

Söz konusu faaliyet kapsamında düzenlenen“ Ödüllü Kitap Okuma Yarışması İl Ödül Töreni”nde Manisa Öğretmenevi’nde okuma ile ilgili faaliyette 4 kategoride ilçe birincisi olan öğrencilere ödülleri Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ, Eğitim Bir- Sen Manisa Şubesi Başkanı Mesut ÖNER ve Eğitim Bir- Sen Manisa Şubesi Başkan Yardımcısı Aziz BULUT tarafından takdim edildi.


03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.