MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa DİKİCİ'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa DİKİCİ'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

  Kıymetli Meslektaşlarım, 22-11-2019

Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını , milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığı bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir.

 

Ne mutlu ki bizlere böyle saygın bir mesleğin neferleriyiz. Ülkeler değil gönüller fetheden neferleriz. Bizler biliriz ki her çocuk çok önemli, her çocuk çok kıymetli, her çocuk bir tohum, sevgiyle eğitildiğinde tüm dünyaya yayılacak bir sevginin, kardeşliğin, güzelliğin tohumu olacaktır.

 

Bizler hep birlikte çocuklarımızın geleceği için, Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi hedefleri doğrultusunda, daha güçlü bir Türkiye için, hatta daha yaşanılır bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Bilimin Işığında; teknolojiyi yakalamış, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, vatanına ve milletine sadık ve  yararlı, çalışkan,  sadece kendini değil  bütün yaratılmışlara sahip çıkan vicdanlı, bilinçli ve iradeli bireyler yetiştirme gayreti büyük önem arz etmektedir.

 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimize  yaptıkları hizmetler için  teşekkür ediyor, ebediyete intikal etmiş başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Halen yaşayan, çalışan bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.