MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ RECEP DERNEKBAŞ´IN VEDA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ RECEP DERNEKBAŞ´IN VEDA MESAJI

"Sahip olduğumuz hayatı, her nimeti, her nefesi bize emanet eden celal ve ikram sahibi zatı ve kendisi için yapılan iyilikleri baki, bunların dışındaki her şeyi fani ilan eden yüce Rabbime sonsuz hamdüsenalar olsun."

3 yıldır yürüttüğüm Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden 15.01.2018 tarihi itibarıyla emekli olmam nedeniyle ayrılıyorum. Bu süre içerisinde; müdür yardımcılarım, şube müdürlerim, okul müdürü ve müdür yardımcılarım, öğretmen arkadaşlarım, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte Manisa’ya ibadet aşkıyla hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.

Göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı uygulayarak görevimi yapmaya çalıştım.

Görev yaptığım süre içerisinde çalışma arkadaşlarımla birlikte bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü bütün Manisalılara açarak kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum. 

Her veda bir başlangıçtır aslında. Her veda biraz da zamansızdır aslında. Her başlangıcın bir sonu vardır. Bugüne kadar birçok kurumda göreve başladım, ayrıldım. Önemli olan ayrılırken gönüllerin müstesna yerinde yer alabilmek. Sancağı teslim ederken görevini yapmış olmanın huzuru içinde olmaktır. Ayrılıklar insanı hüzünlendirir, ancak bu üzüntümüz zamanla geçer. Fakat vicdan azabımız varsa onu dindirmek zordur. Zor zamanların insanları olmak da ayrı bir güzelliktir. 

Manisa’da Bakanlığımızın politikalarını, en iyi şekilde uygulayarak ve yöneterek bu süreci hiç sıkıntı yaşamadan görevimi tamamlamamın onurunu yaşıyorum.

Tabi ki bu süreçte işimin gereği sorunlar ve sıkıntılar işin tabiatı gereği yaşanmıştır. Kurumsal gelişim için bunların yaşanmasını doğal ve gerekli buluyorum. Manisa’da görev yapmanın ve hizmet etmenin onur ve gururunu hep yaşayacağım. Tarihi ve doğasıyla güzel şehrimizde, güzel dostlar tanımak en büyük kazancımdır.

 Çalışmalarımızda hep yanımda olan ve bizden desteğini hiç esirgemeyen başta Bakanlarımız Sayın Nabi AVCI ve Sayın İsmet YILMAZ olmak üzere, Manisa Valilerimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ ve Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER ’e, görev sürecimin başından itibaren desteklerini hep yanımda hissettiğim Manisa Milletvekillerimize, Şehzadeler ve Yunusemre Belediye Başkanlarımıza, Manisa İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanına, Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanına, Eğitim Sendikalarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Basın Yayın Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm Milli Eğitim camiasına ve bütün Manisalılara sevgi, saygı ve güven üzerine inşa ettiğimiz iş ve çalışma heyecanımıza sürekli destek ve katkılarıyla güç katan tüm paydaşlarımıza, sonsuz teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Recep DERNEKBAŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.