MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Çetin’in Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Çetin’in Yarıyıl Mesajı

     “2018-2019 eğitim öğretim döneminin birinci dönemi  18 Ocak´tan itibaren bitmiş olacak.  Resmi ve özel olmak üzere 1132 okulun bulunduğu Manisa’mız da temel eğitim ve orta öğretimde 248 bin 607 öğrenci, açık öğretimde dahil olmak üzere 261 bin öğrencimiz ve 18 bin öğretmenimiz 2 haftalık bir tatil imkanı bulucak. 4 Şubat 2019 tarihinden  itibaren ise,  eğitim öğretime kaldığımız yerden devam edeceğiz. 

         Önemli bir sıkıntı yaşanmadan birinci dönemi tamamladık. Başarılı bir eğitim öğretim dönemini geçirdiğimizi düşünüyorum. Bazı öğrencilerimizin karnesinin iyi olacağı gibi, bazı öğrencilerimizin de karneleri iyi olmayabilir. Bu karne notları bazı aileleri mutlu etmeyebilir. Ama burada velilerimize şunu belirtek isterim ki; bu notlar çocuğun değerini değil, eğitimdeki kazanımın derecesini ölçer.  Yoksa çocuklarımızın değeri karneyle ölçülemez. O yüzden çocuklarımızı sıkıntıya düşürecek herhangi bir tavır içinde olmayalım. Çünkü o karne hepimizin başarısının ortak göstergesidir. Ya da hepimizin başarısızlığının ortak göstergesidir. O yüzden burada sadece çocuğu hedef alıp çocuğa yanlış tanımlarda ya da  hareketlerde bulunmayalım. Bunu nasıl başarılı hale getiririz bunu düşünmeliyiz.

      Cuma günü tatile girecek olan öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, tatilde yeterince eğlenmelerini, dinlenmelerini, kitap okumalarını, aile büyüklerini ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Vefat eden yakınlarını gidip kabirlerin de ziyaret etsinler. Fırsat bulurlarsa kütüphaneye gitsinler. Sinemaya, tiyatroya gitsinler. Bunların hem kendilerinin dinlenmesine, hem de vakitlerini güzelce geçirmelerine yarayacağını, hem de onların kişisel gelişimlerine olumlu etki yapacağını düşünüyorum. Eğitim neferi öğretmenlerimizin de güzelce dinlenmelerini istiyorum.      

        Bu düşüncelerle yarıyıl tatilimizin tüm eğitim camiamıza hayırlar getirmesini dilerim.                                                                                                                                                                                            

                                                     

   

                                                                                                                                                   İsmail ÇETİN              

                                                                                                                                           İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.