MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ Sn. MUSTAFA DİKİCİ'NİN '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI' MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ Sn. MUSTAFA DİKİCİ'NİN '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI' MESAJI

      Sevgili Çocuklar;

22-04-2020

    23 Nisan 1920 tarihinde "Egemenlik kayıtsız, şartsız millete aittir." anlayışıyla 100 yıl önce yüce meclisimiz kurulmuştur.    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından, geleceğimizi emanet edeceğimiz siz çocuklarımıza hediye edilmiş ve sizlerin bayramı olarak ilan edilmiştir.

          Dünya üzerinde kutlanan yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklar; hayatımıza kattığınız yüce değerlere ve eşsiz renklere; yüzlerinizdeki umut, saflık ve sevince hepimizin ihtiyacı var. Çünkü siz gülünce ülke güler umut dolar dünya rengârenk çiçek tarlası gibi sevince bürünür.

         Öğretmenleriniz olarak hedefimiz; sizleri, ülkesine bağlı, milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek ve görmektir. En büyük arzumuz...     

         En değerli hazinemiz, sevgili çocuklarımız; bildiğiniz gibi günümüz dünyasında güçlü bir ülke olabilmenin yolu bilim, teknoloji ve daha çok araştırıp yeniliklere öncülük etmekten geçiyor. Bilimle yaşayan, sporla iç içe olan, kültür altyapısı güçlü, çevresine duyarlı, dünya standartlarını yakalamış, donanımlı, bilim ve meslek insanlarına, sanatçı ve sporculara sahip bir Türkiye; ancak ve ancak sizlerle mümkün olacaktır. İnanıyorum ki; sizler hedeflerinize daha hızlı ve kolay ulaşacaksınız.

 

         Sevgili Çocuklar; 

         Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günlerin de beraberinde geleceğini hiçbir zaman unutmayınız. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan'ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstereceğiz. Sizlere sevgimiz, güvenimiz ve inancımız tamdır.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum. Gelecek sizin, Gelecek Hepimizin...

Mustafa DİKİCİ

İlMilli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.