MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa DİKİCİ'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa DİKİCİ'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Samsun'daki ilk adımla başlayan Kurtuluş Savaşı destanının son cümlesi olan Büyük Taarruz'un ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıldönümüne ulaşmanın gururu içindeyiz.

Şanlı tarihimizde elde ettiğimiz her zaferin ve yaşadığımız her olayın, gelecek nesillerimize vereceği bir ders ve çizeceği bir rota vardır. Bu itibarla 30 Ağustos, sadece bu ülkenin hikayesini değil, komutanından askerine, cepheye mermi taşıyan kadınımızdan el tezgahlarında silah üreten yaşlılarımıza kadar ecdadımızın yaptığı fedakârlığı anlatmanın yanısıra, bugün karşı karşıya kaldığımız tehditlerle mücadele ederken takip edeceğimiz ana stratejiyi de belirlemektedir. 

Ecdadımız vatan toprağını müdafaa ederken, başından sonuna kadar tam bir kararlılık içinde olmuş; tam bağımsızlık hedefini asla tartışmaya açmamış; nihayetinde 30 Ağustos'ta bu mücadeleyi tamamlayarak bu güzel ülkeyi bizlere emanet etmiştir.
Bu duygularla, Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 98. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.
Mustafa DİKİCİ
İl Milli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.