MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz İsmail Çetin Denetimli Serbestlik Hizmetleri Etkinliklerine Katıldı

İl Müdürümüz İsmail Çetin Denetimli Serbestlik Hizmetleri Etkinliklerine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı iş birliğiyle2018-2019 eğitim öğretim yılı ara tatilinde uygulamaya geçirilen proje kapsamında Manisa´daki denetimli serbestlik yükümlüleri; okulların boya, tadilat, ağaç dikme, bakım ve onarımlarını yapacak. 

 

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlanan uygulamayı Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül ve Denetimli Serbestlik Müdürü Nurullah Menteşe de yerinde inceledi. İncelemelerin ardından fidan dikimine yardım eden Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, yükümlülerin okullarda yaptıkları hizmetlerle infazlarını yerine getirdiklerini belirterek, "Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 2006 yılından beri faaliyetlerini yürütüyor. O günden bugüne çok güzel infaz sistemi şeklinde faaliyetler gerçekleştirdi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile alternatif bir infaz sistemi olduğunun bilinmesini isterim. Bu anlamda gerek Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarımızda, gerek hastanelerde, gerek diğer kurumlarda bu şekilde faaliyet gösteren yükümlüler infazlarını yerine getiriyor" dedi. 

 

Bu projenin, yükümlülerin sosyal sorumluluk bilinçlerinin gelişerek topluma kazandırılmalarına katkı sağlayacağını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Çetin, "Burada gerek okulların temizliği, bakımları,bahçelerinin güzelleştirilmesi ve ağaçların bakımının yapılması, ağaç ihtiyacı varsa yeşillendirme gibi birçok ihtiyacımız olabiliyor. Biz kendi personellerimizle elimizden geldiğince bu hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Ancak son 12-13 yıldır Adalet Bakanlığımızın infaz sisteminde yaptığı değişiklikle, hafif suçlardan hüküm yeme durumu olmuş vatandaşlarımızın hapishanede kalma şeklindeki infazlarının son bölümünü hem topluma geri kazandırma,adaptasyon sağlanması hem de kamu yararına katkıda bulunmaları hem de sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi bağlamında çeşitli kurumlarda olduğu gibi daha çok eğitim kurumlarımızda görevlendirilmeler oluyor.  Bu görevlendirilmeler öğrencilerimizin okullarda olmadığı zamanlarda gerçekleşiyor. Hem eğitime destek bağlamında hem de bu arkadaşlarımızın yeniden topluma dönme sürecindeki sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesi ve rehabilitasyonu için çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Okullarımızda hizmet veren bu personellere yeniden topluma dönmelerine ´Hoş geldiniz´ diyoruz" diye konuştu.

21-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-2019

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.