MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Mustafa DİKİCİ'nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıldönümü Mesajı

İl Müdürümüz Mustafa DİKİCİ'nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıldönümü Mesajı

Cihanda benzeri görülmemiş çetin bir muharebeye sahne olan, toprağın her zerresinin Şehit kanıyla sulandığı ve bu necip milletin her bir ferdinin kahramanlaştığı bir Destan olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

17-03-2020

Güç dengelerinin değiştiği, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, tüm dünyayı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık abidesidir Çanakkale Zaferi.

Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un; "Çehreler başka lisanlar, deriler rengarenk. Sade bir Hadise var ortada vahşetler denk diye ifade ettiği yedi düvele karşı Vatan müdafaasının şanlı adıdır Çanakkale Zaferi.

İman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine Mukaddes değerler ve vatanı uğruna; en seçkin, en donanımlı, ve en verimli nesillerin arkasına bakmadan yürüdüğü  ulvi bir yolculuktur Çanakkale Zaferi.

Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla şehadet ve gazilik mertebesine yükselen tüm kahramanlarımızın bizlere emanetidir Çanakkale Zaferi.

Bu emaneti ebediyyen korumaya ve müdafaaya hazır, tarih bilincine sahip Maarif ailesinin fertleri olarak bu Kutlu yolda koşmaya devam edeceğiz.

 

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle Mukaddes Vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yaad ediyoruz.

 

"Tüllenen mağribi ,akşamları sarsam yarana,

Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana."

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.