MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Recep Dernekbaş´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Recep Dernekbaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İl Müdürümüz Recep Dernekbaş´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsü ve önderliğinde başlattığı İstiklal  Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür. Bu büyük günün, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili gençlerimiz ve milletimize kutlu olmasını diliyor; tarihimizin önemli dönüm noktalarından büyük öneme sahip bu günde herkesi saygı ve  sevgiyle selamlıyorum. 

19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan istiklal mücadelesinin başarıya ulaşmasındaki en büyük pay,  milletimizin birlik ve beraberliğinin ulaştığı yüksek noktadır. Tarihin en zor dönemlerinde bile birlik ve beraberliğinden taviz vermeyen büyük milletimiz, yaşadığı büyük acılar ve felaketler karşısında da hep bir ve beraber olmuş, acıları ve felaketleri tek yumruk, tek yürek olarak yenmeyi bilmiştir. 

Sevgili Gençler;

 

Ülkemizin yükselmesinde, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacaksınız. Bu nedenle sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız bizim en önemli amacımızdır.

 

Sizler de, eminim ki, kendimizden sonraki nesille daha gelişmiş, daha müreffeh bir ülke bırakmak için çalışacaksınız. Ülkemizi daha büyük, daha güçlü yapma mücadelesinde hep ön saflarda yer alacak, milletimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaksınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

 

  Recep DERNEKBAŞ

Milli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.