MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin´in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Çetin İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin´in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Mesajı

       Yurdumuz düşman  işgali altındayken Türk halkı kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken; istiklal sevgisi ile dopdolu olan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY Türk Milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere Türk Milleti’nin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nı yazmıştır. İstiklal Marşı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.    

  Bu düşüncelerle bir milletin duygularına tercüman olan İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünde;Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." temennisinde bulunuyorum.

 

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.