MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin´in "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin´in "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

15 Temmuz tarihimizin en anlamlı günlerinden biridir. 15 Temmuz himmet deyip, hizmet deyip millette nüfuz eden, devlete sızan hain bir güruhun; bu milletin tanklarını, uçaklarını, her türlü savunma araçlarını çalarak başlattığı alçak saldırıya karşı milletimizin şanlı bir direnişidir. 
Sıcak bir Temmuz akşamı herkes günlük hayatındayken, hayat normal akışındayken bir anda köprüler tutulmuş, uçaklar kulak patlatan gürültüler ile semalarımızdan halkımıza korku salmaya çalışmış, bir çok kritik nokta bombalanmış, Demokrasimizin kalbi TBMM’ne tarihte ilk defa havadan saldırıya girişilmiştir.

Bu hain saldırı karşısında milletimiz onların zannettiği gibi korkup evlerine kapanmamış, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara, havalimanlarına hainlerin saldırı ihtimali olan her yerde toplanarak tanklara ve uçaklara karşı çıplak elle mücadeleye başlamış, acımasız kurşunlara göğsünü siper etmiştir. Bu şanlı direniş karşısında o hainler yenilmiş ve milletimiz parlak bir zafer kazanmıştır.

Her zafer gibi kolay olmamış her yaştan, her meslekten, ülkemizin Her tarafından 251 kardeşimiz şehadet şerbeti içmiş, binlerce vatandaşımız gazi olmuştur.

15 Temmuz 2016 Demokrasi ve Milli birlik zaferinin İkinci yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet ler diliyorum. Aziz milletimizin bu kutlu zaferini en içten dileklerimle kutluyor saygılar sunuyorum.

İsmail ÇETİN
Milli Eğitim Müdürü

15-07-2018

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.