MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KODLA(MA)NİSA PROJESİNE HAYRAN KALDI!

  MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu; Kodla(Ma)nisa projesine hayran kaldığını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu Kodla(Ma)nisa Projesini incelemek, projede görevli öğretmen ve öğrencilerle tanışmak ve Kodlama atölyelerinde yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla 3 Ekim 2017 Salı günü İlimize ziyarette bulundu.
KODLA(MA)NİSA PROJESİNE HAYRAN KALDI!

Doç.Dr. M. Hilmi Çolakoğlu programına Manisa Öğretmen Evinde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Recep DERNEKBAŞ ve Kodlamanisa projesinde görevli il ve ilçe ekiplerinden öğretmenlerle birlikte kahvaltı yaparak başladı. Burada, ilimiz genelinde yürütülen Kodla(Ma)nisa Projesi hakkında ayrıntılı bilgi aldı, projemizin ülke geneline yayılması ve kurumsal bir kimlik kazanması ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Projede görevli öğretmenlerle samimi bir ortamda sohbet etti.  Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu Manisa’da bu güne kadar yapılan çalışmaların şaşırtıcı derecede güzel olduğunu, projeyi beklediğinden daha kapsamlı ve özel bulduğunu ve Türkiye’ye yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. Programının devamında Şehzadeler ilçe Kodlama Atölyesi, Turgutlu ilçe Kodlama Atölyesi, Salihli İlçe Kodlama Atölyesini ve Salihli Kudret Demir Ortaokulu STEM&Maker Atölyesini ziyaret etti.

Atölye ziyaretleri sırasında öğrencilerin sergilediği yazılım, robotik projeleri, çocukların kendilerine olan güvenleri,  Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu’nu hayran bıraktı.

Türkiye’de örnek bir proje olan Kodla(Ma)nisa projesini inceleme üzere kente geldiğini ifade eden Müsteşar Yardımcısı Doç.Dr. Çolakoğlu “İnşallah bu okullarımızda yetişen öğrencilerimiz, Türkiye’nin geleceği olacak. Türkiye’nin yeni ufuklara ulaşmasında bu gençlerimiz ve çocuklarımız çok önemli bir rol oynayacaklar. Bu öğrencilerimizi yetiştiren, bu atölyeleri kuran başta valimiz Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Recep DERNEKBAŞ’a, il ilçe ekiplerimiz ile emeği geçen tüm öğretmenlere ve özellikle de Manisa’lı öğrencilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Recep DERNEKBAŞ program boyunca MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu’na eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

06-10-201706-10-201706-10-201706-10-201706-10-201706-10-201706-10-2017

 

 

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.