MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MESLEK LİSELERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ

Genel Müdürlüğümüzün “Meslek Liseleri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında; Sağlık Alanı öğrencilerimiz tarafından ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin tansiyon ölçümü yapılarak kişilerin ilgili sağlık kurumlarına yönlendirilmesi sağlanmış, haftada bir aynı gün ve saatlerde tansiyon ölçümü ve takibi yapılmış, tarihi geçmiş ilaçların kullanılmaması konusunda bilgiler verilerek ilaçlarının saatinde alabilmesi için onlara ilaç kutuları sağlanmış, sabah, öğle ve akşam içeceği ilaçları karıştırmaması adına bu ilaç kutusunun kullanımı anlatılarak hastalıkları konusunda bilgilendirme, beslenme hakkında bilgiler ve önerilerde bulunulmuştur. İhtiyaç sahibi kişilere tansiyon ölçümü ile birlikte aynı zamanda beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizlerin gösterilmesi, ilaçların kullanımı ve hijyen eğitimi konusunda bilgilendirme yapılarak ihtiyaçları olduğunda arayabilecekleri hatırlatılmıştır.
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MESLEK LİSELERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan eğitici oyuncak ve hediyeler ziyaret edilen ailenin çocuklarına verilmiş, çocuklarla vakit geçirilmiştir. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından ihtiyaç sahibi ailenin evine giderek ailenin eksiklerine yönelik ön çalışma yapılarak eksikliklere yönelik erişte, mantı, reçel gibi yiyecekler hazırlanarak ailelere ziyarette bulunularak teslim edildi hijyen ve temizlik konusunda bilinçlendirme yapılmıştır.

 Bilişim Teknolojileri Alan öğretmen ve öğrencileri tarafından telefon dolandırıcılığı, e-devlet hizmetleri konusunda bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

 Giyim Üretim Teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından mutfak perdesinin değiştirilmesi, oturma odası örtülerinin yenilenmesi yapılmıştır.

 Mobilya ve İç Mekan Tasarım Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından tespit edilen ailenin mutfak dolabı yenilendi ve evlerinde tespit edilen tamirat işlemleri yapıldı.

 Eletktrik-Elktronik Teknolojisi alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından tespit edilen ailelerin elektrik tasarrufu için ampuller tedarik edildi, ev sahibi özürlü olduğu için banyoya oturmalı küvet siparişi verildi.(Firma sponsor olarak karşılıyor), banyoya elektrikli şofben takılması planlandı.

 Tarım Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından tespit edilen ailelerin, bahçenin ve evin durumunu yerinde inceleyerek bahçede bulunan zararlı otların temizliği yapılmış bahçedeki mevcut ürünlerin yetişebilmesi için toprağı havalandırma ve ürünleri sulama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 Proje çalışmaları ile öğrencilerimizin aile kavramı, bireysel farklılıklara saygı, empati, yardımlaşma  kavramları hakkında bilinçlenmesi sağlanmıştır. Ayrıca öğretim gördükleri programı uygulama ve geri dönüt alma imkanı bulmuşlardır.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

            

TURGUTLU

SOMA

SELENDİ

ŞEHZADELER

SARIGÖL

SALİHLİ

KULA

 

 

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.