MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL BAHÇELERİNİN YENİ KAHRAMANLARI KOVİD 19'A KARŞI!

OKUL BAHÇELERİNİN YENİ KAHRAMANLARI KOVİD 19'A KARŞI!

Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında, öğrencilerin, okullarda uygulanması gereken Kovid-19 tedbirleri konusunda farkındalık kazanması için hazırlanan 4 kamu spotu televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı. Videolarda, Kovid-19 sürecinde okullarda dikkat edilmesi gerekenler Ayşenur, Mert, Burak ve Almila adlı öğrenciler tarafından anlatılıyor.

Doğru maske takma, sosyal mesafe, ellerin 20 saniye boyunca yıkanması ve ortak kullanılan eşyaların temizliğinin öneminin vurgulandığı videolarda; sınıfların havalandırılması, oyun oynamak ve sohbet için havadar alanların tercih edilmesi gibi konularda uyarılarda bulunuluyor.
Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula yeniden devamını sağlamak amacıyla hazırlanan kamu spotlarında; öğrencilerin covıd-19 riskinden korunmaları için okula gelirken ve okulda kaldıkları süre boyunca el yıkama, maske, sosyal mesafe, sınıfı havalandırma, temassız oyun oynama gibi temel önlemlere yer veriliyor.

Kamu spotlarında ayrıca öğrencilerin fizyolojik sağlığının yanında ruh sağlığı da gözetilerek öğrencilerin okulda uyması gereken kurallar, eğlenceli animasyon karakterleri aracılığıyla anlatılıyor. Kamu spotlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 1'e ulaşmak için tıklayınız.
Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 2'e ulaşmak için tıklayınız. 
Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 3'e ulaşmak için tıklayınız.
Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 4'e ulaşmak için tıklayınız.

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.