MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrencilerden Özel Öyküler

Özel Öğrencilerden Özel Öyküler

    İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin Şehzadeler Şehitler Ortaokuluna giderek Özel Eğitim Sınıfı´nı ziyaret etti. Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri kendi yazdıkları öykülerden oluşan “Ponçik” isimli öykü kitabını ve bu öykü kitabının satışından elde edilen gelir ve öğretmenlerinin yardımıyla aldıkları fotoğraf makinesi ile çektikleri fotoğrafı İl Müdürümüz Sayın Çetin’e hediye etti. Ortaya çıkan kitabın son derece değerli olduğunu vurgulayan Çetin, “Eğitimde yapılabileceklerin sınırı olmadığını burada görmüş oluyoruz. Burada özel eğitim sınıfında, öğretmenlerimizden özel eğitim hizmeti alan öğrencilerimizin bir ürünüyle karşı karşıyayız. Burada özel öğrencilerimiz gerçekten özel bir çalışma ortaya koymuş oluyorlar öğretmenlerinin rehberliğinde ve yaptıkları çalışmayı da somut olarak elimizde kitap olarak görüyoruz. Bunun son derece değerli olduğunu düşünüyorum. Böylelikle özel öğrencilerimizin, diğer öğrencilerle aynı düzeyde eğitim alabildiklerini ve bunun ne kadar etkili olabildiğini gösterebildiklerini bu örnekle yaşayarak görmüş oluyoruz.” diye konuştu.

   Şehzadeler Şehitler Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri kendi yazdıkları öykülerden oluşan “Ponçik” isimli öykü kitabını çıkardılar. Şehitler Özel Eğitim sınıfında eğitim gören öğrencilerden Eylül Özkoyuncular-Ponçik, Mehmet Candoğar-Madalyonun Öteki Yüzü, Cenk Karaçoban-Sakız Adası ve Yunus Nazhan Hamad-Yolculuk ve Kucaklaşma isimli öykülerini Ponçik isimli öykü kitabında topladılar. Kitapta dört öykünün bulunduğunu söyleyen Iraklı mülteci öğrenci Yunus Nazhan Hamad, “Ben kendi öykümde yaşadığımız ülkeden gelişimizi ve Türk Halkı’nın bizimle olan kucaklaşmasını anlattım ve buradan tekrar bize desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

    Kitap satışından elde edilen gelir ve öğretmenlerinin yardımıyla fotoğraf makinesi alan öğrenciler Manisa’dan özel kareler yakalayarak sene sonunda “Özel Öğrencilerden Özel Kareler” Fotoğraf Sergisi açmak istiyorlar.

         
         
 

 

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

 

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.