MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" ve "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması" Türkiye Finalleri Manisa’da Gerçekleştirilecektir.

"Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" ve "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması" Türkiye Finalleri Manisa’da Gerçekleştirilecektir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması ve “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması Türkiye Finali 6 Mayıs 2018 Pazar günü Manisa’da gerçekleştirilecektir.

Öncelikle okul içinde düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler okulunu temsilen il yarışmalarına katıldılar. Bazı illerde başvuru sayısına göre birkaç bölgeye ayrılarak yarışma birincileri tespit edildi. Türkiye çapında belirlenen 10 bölgede yarışan öğrencilerden bölge birincisi olanlar Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar.

22 Nisan 2018 tarihinde 10 bölgede eş zamanlı yapılan yarışmalarda birinci olan öğrenciler Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak olan Türkiye Finaline katılacaklar.
Hem Kur´an tilaveti hem de hafızlığın geliştirilmesi için çalışmalar içinde görülen yarışmaların öğrencilerimize katkısı büyük olmaktadır.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması ve “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışmasına katılımlarınızı dilerim.

İsmail Çetin
İl Milli Eğitim Müdürü

 

04-05-201804-05-2018

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.