MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zafer Kalkınma Ajansı YENEP Proje Yazma Çalıştayı Açılış Programı Gerçekleşti

Zafer Kalkınma Ajansı YENEP Proje Yazma Çalıştayı Açılış Programı Gerçekleşti

       Zafer Kalkınma Ajansı’nın katılımıyla Kodla(MA)nisa tarafından düzenlenen, Yeni Nesil Mali Destek Programı (YENEP) için öğretmenlere düzenlenen ve dört gün sürecek olan proje yazma kampı bugün Anemon Otel’de başladı.

         Zafer Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen YENEP kapsamında kurulacak olan “Kendin Yap” atölyeleri proje yazma eğitimi toplantısı, İl Müdürümüz Sayın İsmail ÇETİN, Zafer Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birimi Başkanı Sayın Erce ŞENGÜL ve Kodla(MA)nisa ilçe ekiplerinin katılımıyla gerçekleşti.


         Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ÇETİN “Bugün buraya toplandık çünkü bir derdimiz var. Bu ülkenin derdi bizim derdimiz. Çocuklarımızın geleceği bizim derdimiz. On yıl, elli yıl, yüz yıl sonra nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz? Dünya durağan bir yer değil. Her gün, her an değişen, ilerleyen, farklı konseptlerin oluştuğu bir yer. Acımasız bir rekabetin olduğu bir yer. Ve bu rekabetin zaman zaman gerek bölgesel ölçekte gerek daha geniş alanda çatışmalara dönüştüğü bir yer. Bu rekabetin içinde saygın bir yer edinebilmek için, özgür yaşayabilmek için kendimizi, ülkemizi geliştirmemiz gerekiyor. İşte bugün artık önümüzdeki gelecekte her şeyin biraz daha farklı yapılabileceği, olayların daha değişik gelişebileceği, zenginlik kavramlarının ya da zenginliğe ulaşma yollarının daha farklı olacağı gerçeğinden hareketle biz gençlerimizi bu yeni geleceğe hazır hale getirmek için bir çaba başlatmış oluyoruz. Bu çabanın öncüleri de sizler oluyorsunuz.” dedi.


         Zafer Kalkınma Ajansının hizmet ettiği yerelle bu kadar diyalog içerisinde olması takdiri hak eden bir davranıştır diyen Çetin “Zafer Kalkınma Ajansı gerçekten hitap ettiği Kütahya, Afyon, Uşak, Manisa illeriyle sürekli diyalog halinde. Danışma toplantıları, istişare toplantıları, bilgilendirme seminerleri yaparak, neyin nasıl, neden hep beraber yapılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunmakta ve bugün Manisa’da da bu çağrı ile ilgili arkadaşlarımızın eğitimi konusunda destek vererek, teknik bir masa oluşturarak gerçekten bizim açımızdan son derece saygı değer bir anlayış sergilemektedir. Bu yüzden ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın geleceğimize ışık tutacağına eminim.” dedi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

 

 

 

 

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.