''GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI PROJESİ'' FİNAL KARŞILAŞMALARI VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
![''GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI PROJESİ'' FİNAL KARŞILAŞMALARI VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI](/meb_iys_dosyalar/2024_05/30200918_kapak2.jpg)
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet UĞURELLİ'nin katılımıyla Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Geleneksel Çocuk Oyunları Projesinin 30 Mayıs 2024'te Atatürk Olimpik Spor Kompleksi çok Amaçlı Spor Salonunda 10.00-15.00 saatleri arasında İl Final karşılaşmaları ve ödül töreni yapılmıştır.
Final karşılaşmalarının açılışında selamlama konuşması yapan İl Müdürümüz; "Kıymetli öğrencilerimiz adı üstünde bu bir oyun, birinci kim olsun diye soruyorsanız benim gönlümüzde hepiniz birincisiniz. Çünkü bu bizim yürüdüğümüz kutlu yolda kaybedecek tek bir ferdimiz, tek bir öğrencimiz yok. Burada bizimle birlikte olan öğrencilerimiz zaten kendi bölgelerindeki arkadaşlarını oyunlarda yenerek büyük başarılara imza atmışlar. Günün sonunda burada da birbirini yenen öğrenciler olacak ama kaybeden bir şey kaybetmiş sayılmayacak. Çünkü burada önemli olan oyun oynamak. Amacımız sizi daha fazla sosyalleştirmek. Bu nedenle de burada bulunduğunuz vakitler kıymetli. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Şimdiden gönlümün birincilerini tebrik ediyorum. İyi ki varsınız. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum." dedi.
Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi kapsamında yapılan yarışmalara 17 ilçemizden 5 farklı kategoride 650 takımdan oluşan 182 okul, toplam 7.419 öğrenciyle katılım sağlamıştır.
İl Finalinde;
Kaleli Yakan Top oyununda;
Soma Gazi Mustafa Kemal İlkokulu birinci
Yunusemre Çağatay Uluçay İlkokulu ikinci
Salihli Kurtuluş Fevzi Lütfü Karaosmanoğlu İlkokulu üçüncü
Kula 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen İlkokulu dördüncü olmuştur.
Mendil Kapmaca oyununda;
Yunusemre Taytanlı İlhan İlkokulu birinci
Salihli Cumhuriyet İlkokulu ikinci
Kula Tapduk Emre İlkokulu üçüncü
Soma Zübeyde Hanım İlkokulu dördüncü olmuştur.
Tombik oyununda;
Yunusemre Halil Yurtseven İlkokulu birinci
Salihli Fahriye Hanım İlkokulu ikinci
Kula Tapduk Emre İlkokulu üçüncü
Soma Kurtuluş İlkokulu dördüncü olmuştur.
Mangala oyununda;
Yunusemre Halil Yurtseven İlkokulu birinci
Akhisar Halil Mandacı İlkokulu ikinci
Salihli Özel Salihli Koleji üçüncü
Kula Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulu dördüncü olmuştur.