MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA DİKİCİ'NİN "18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA DİKİCİ'NİN

Tarihi şan ve şerefle dolu Aziz Milletimizin, en büyük kahramanlık destanlarından birini olan Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un; "Çehreler başka lisanlar, deriler rengarenk. Sade bir hadise var ortada vahşetler denk" diye ifade ettiği yedi düvele karşı Vatan müdafaasının şanlı adıdır Çanakkale Zaferi. Kahraman ecdadımız; iman dolu göğsünü siper etmiş, din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

Canlarını feda ederek 'Çanakkale geçilmez' dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak ve bağımsızlık uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir.Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür.  Ecdadımızın emaneti güzel vatanımıza, birlik ve beraberliğimize sonsuza kadar sahip çıkacak, bizden sonra gelen yeni nesillere emanet edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Mustafa DİKİCİ

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.