MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DİKİCİ'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DİKİCİ'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Şanlı tarihimizin kahramanlıklarından biri, Milli Mücadelemizin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104'üncü yıl dönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

19 Mayıs, Aziz Milletimizin bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür.19 Mayıs, kurtuluşa giden yolun geleceğe doğru atılan ilk adımıdır. 19 Mayıs esarete teslim olmayan ve asla olmayacak milletimizin "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!" diyerek hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu anlamlı günü, Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili gençler, vatanımız uğruna canlarını feda eden ecdadımızın bıraktığı bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Milli ve manevi değerlerimizin ışığında bilimde, teknolojide ve sanatta yaşanan değişimleri takip ederek ülkemizi yeni ufuklara taşıyacak olan sizlersiniz. Kültür, sanat ve spordaki başarılarıyla şanlı bayrağımızı dünyanın her yerinde göndere çeken Türk gençliğine güveniyor, onlarla gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin  "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

Mustafa DİKİCİ

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü

Şehitler Mah. 700 Sokak No5 Şehzadeler/ MANİSA - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.