MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DİKİCİ'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOÇUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DİKİCİ'NİN  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOÇUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103'ncü yıl dönümüne kavuşmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığımız bu anlamlı günde, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum.

23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla Aziz Milletimiz bağımsızlığını taçlandırmıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin temsil edildiği Meclisimiz, milletinden aldığı güçle ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiş, İstiklal Mücadelemizi başarıyla sonuçlandırmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz." dediği tarihi mesajıyla, 23 Nisan'ı "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak çocuklara hediye etmiştir.

 

Sevgili çocuklar,

Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanız hepimizin ortak amacıdır. Sizleri ülkesini ve milletini seven, bilime sevdalı, yetenekli, kültürüne, tarihine ve diline sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Çünkü sizler bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudusunuz. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, gelecek nesillere daha güçlü şekilde bırakmak, hepimizin en ortak hedefidir. İnanıyoruz ki güzel ülkemiz sizlerin omuzlarında güçlü yarınlara yükselecektir. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize, hepimize kutlu olsun. 

 

 

Mustafa DİKİCİ

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü

Şehitler Mah. 700 Sokak No5 Şehzadeler/ MANİSA - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.