MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA DİKİCİ'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA DİKİCİ'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı, milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızın ''Milli Marş'' olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşı; aziz milletimizin milli mücadele ruhunu, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Milli Mücadelenin en zor döneminde, milletimizin yeniden dirilişine vesile olan ortak sesimiz, ortak vicdanımız, en kıymetli ortak değerimiz olan İstiklal Marşımız,  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmeye devam edecektir. Bizlere düşen görev ecdadımızın emaneti olan vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve değerlerimize sahip çıkacak yeni nesillerin yetişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Mehmet Akif Ersoy'un örnek kişiliği, millet sevgisi, mücadele azmi ve bağımsızlık aşkı her zaman bizlere rehber olmaya devam edecektir. Milli Şairimiz Akif'i bugün bir kez daha minnetle yâd ediyoruz.

            İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 102. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!'

 

                                                                                                                           Mustafa DİKİCİ

                                                                                                                Manisa İl Milli Eğitim Müdürü

Nişancıpaşa Mah. Atatürk Blv. No 36/A Şehzadeler/Manisa - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.