MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MANİSA KİTAP YAZMA KOMİSYONUNUN DESTEĞİ İLE HAZIRLANAN "DEFTERİM- TARİH" YAYINLANDI

MANİSA KİTAP YAZMA KOMİSYONUNUN DESTEĞİ İLE HAZIRLANAN

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü  tarafından öğrencilerin ders başarısını artırmak ve akademik anlamda öğrencileri desteklemek üzere "Defterim" başlıklı yardımcı kaynaklar tasarlandı. Bir seri hâlinde, üniversite sınavlarında yer alan hemen hemen tüm branşlarda hazırlanan "Defterim" ile hâlihazırda okulda öğrenilen bilgilerin tekrar edilmesi, örnek sorularla ve etkinliklerle desteklenmesi amaçlanıyor.

Özet bilgiler, pekiştirme etkinlikleri ve beceri temelli sorular içeren materyallerde öğrenciler "Düşün, Öğren, Uygula" ilkeleriyle okulda öğrendiklerini kalıcı hâle getirecekler. "Defterim" ölçme ve değerlendirme çeşitliliğiyle, üst düzey bilişsel becerilere hitap eden sorularla ve ÖSYM sınavlarında çıkmış soruların çözümleriyle öğrencilerin farklı soru türleri görmelerini ve sınav kaygılarını azaltmayı da hedefliyor.

Her dersin materyalinin içeriğinde öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri; hatırlamalarını sağlayacak kısa bilgilerin yanı sıra açık uçlu sorular, bulmacalar, çoktan seçmeli sorular, yapılandırılmış grid, doğru-yanlış gibi farklı türlerde yüzlerce soru ve çözümleri yer alıyor.

Öte yandan bir "akıllı defter" olarak tasarlanan materyallerle öğrencilerin görsel algılarına da hitap ediliyor.  "Defterim 9" dokuzuncu sınıf öğrencileri için Türk dili ve edebiyatı, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji derslerinde tamamlandı. 

İlimiz bünyesinde bulunan Materyal Hazırlama Komisyonunun da çalışmalarında yer aldığı Defterim Tarih 9 isimli kaynağa aşağıda bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

https://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/upload/etkilesimli/kitap/defterim/9/tarih/index.html#p=1

Şehitler Mah. 700 Sokak No5 Şehzadeler/ MANİSA - (0 236) 231 46 08 232 32 59 234 84 44 237 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.