MANİSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÖĞRENCİ SAYISI 1 MİLYONU AŞTI
![MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÖĞRENCİ SAYISI 1 MİLYONU AŞTI](/meb_iys_dosyalar/2022_11/15160423_9fd77f8e-8904-4c06-94e6-265931ff4754.jpg)
33 alan ve 182 dalda ortaokul mezunu herkese nitelikli mesleki eğitim imkânı sunan mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısı, 1 milyonu geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2022 yılı sonu için işaret ettiği 1 milyon çırak ve kalfa hedefi, 11 ayda aşıldı. Millî Eğitim Bakanlığı, mesleki eğitim merkezlerinin 1 milyon öğrenciye ulaşmasını "mesleki eğitimin güçlü sesi" temalı filmle duyurdu.